Skip to main content

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.sgzoz-stryszow.pl

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stryszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Strona Internetowa Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stryszowie.

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-03-23.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-01.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
    nie wszystkie grafiki posiadają tekst alternatywny i tytuł.

Powody braku spełaniania wymagań

  • Filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej
    Niektóre treści zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-04-25.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dokumentu zawierającego wynik przeglądu, badania lub audytu dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej - https://wave.webaim.org/report#/https://sgzoz-stryszow.pl/

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-04-25.

Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ewa Bąk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 33 8797 495 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Budynek SG ZOZ w Stryszowie

Stryszów 557
34-146 Stryszów

Budynek SG ZOZ w StryszowieStryszów 557;34-146 Stryszów
Budynek przychodni posiada jedno główne wejście - przeznaczone dla pacjentów poradni ogólnej, pediatrycznej dziecka chorego i zdrowego,
stomatologicznej, ginekologicznej. Drugie wejście jest wejściem bocznym, które obecnie jest wykorzystywane dla pacjentów szczepionych przeciwko COVID-19.

Dla pacjentów dostępne są schody oraz platforma dla osób niepełnosprawnych a także platforma przyschodowa.
Obiekt posiada platformę dla osób niepełnosprawnych, a wejście główne do budynku jest z poziomu zero (nie posiada schodów).
Jest jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oznaczone kolorem niebieskim.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym znajduje się na ścianie budynku przy wejściu głównym.
Brak możliwości korzystania z tłumacza migowego w budynku przychodni jak również online.Obie rejestracje są wyposażone w stanowiskowe pętle indukcyjne oraz w budynku znajduje się przenośna pętla indukcyjna wykorzystywana do obsługi klientów.Placówka jest wyposażona w tablet z aplikacją mowik- umożliwiający porozumiewanie się osobom niemówiącym z afazją,autyzmem, porażeniem mózgowym i inne.
Obiekt wyposażony w tablice wizualno- dotykowe przedstawiające rozkład pomieszczeń w budynku a także tabliczki z alfabetem braile'a na drzwiach do poszczególnych pomieszczeń.
Budynek zaopatrzony w linie wodzące i pola uwagi prowadzące do kluczowych miejsc w obiekcie tj. rejestracje, schody, podnośnik osobowy, plany tyflograficzne itd.
Budynek wyposażony w trzy dostępne toalety dla osób ze szczególnymi potrzebami, w toaletach znajdują się przewijaki.
Ośrodek posiada 2 wózki inwalidzkie do transportu pacjentów.
W budynku znajdują się kąciki sensoryczne.

Budynek OSP w Łękawicy

Łękawica 117
34-124 Klecza Górna

Budynek posiada jedno główne wejście dla pacjentów.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym znajduje się na ścianie budynku przy wejściu głównym.
Brak możliwości korzystania z tłumacza migowego w budynku przychodni jak również online.

Aplikacje mobilne

brak

Dodatkowe informacje