Szczepienia przeciw Covid-19

Serdecznie Zapraszamy do szczepień przeciw COVID-19

 

Do dyspozycji mamy jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz szczepionki Pfizer. Szczepimy również 3 dawką przypominająca.

Jeśli masz więcej niż 12 lat i od Twojego szczepienia minęło 5 miesięcy, to już teraz możesz przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Szczepienia to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.

Rejestracji dokonuje nasz personel w placówce, kwalifikację wykonuje lekarz, a szczepieniem zajmuje się doświadczona pielęgniarka. Całość procesu dokumentuje obsługa administracyjna, która wydaje unijny certyfikat Covid.

 

Przed wykonaniem szczepienia konieczne jest wypełnienie ankiety Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_dorosłej_przeciw_COVID-19_11022022_do_publikacji

W przypadku dzieci w wieku od 12 – 15 lat, obecność rodzica / opiekuna prawnego jest OBOWIĄZKOWA!!!

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_przeciw_COVID-19_110222_publikacja

 

W przypadku dzieci od 5 – 11 lat, obecność rodzica / opiekuna prawnego jest OBOWIĄZKOWA!!!

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_5-11_lat_przeciw_COVID-19_11022022_do_publikacji

 

 

Kwestionariusz_wstepnej_kwalifikacji_pacjenci_z_grupy_1B_(1) (grupa onkologiczna)

Skierowania dla pacjentów z grupy 1B zostaną wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia (CeZ). Chorzy, którzy zakończyli radioterapię, immunoterapię, leczenie celowane oraz chemioterapię po 31 grudnia 2019 r.
– Zaleca się, aby chorzy, którzy zakończyli leczenie systemowe z udziałem chemioterapii zgłaszali się na szczepienie nie wcześniej niż 4 tygodnie po zakończeniu terapii.
– Chorzy, którzy zakończyli cały proces leczenia celowanego lub immunoterapię mogą być zaszczepieni bezpośrednio po zakończeniu terapii, o ile nie wystąpią istotne działania niepożądane.
– Chorzy, którzy ukończyli radioterapię mogą być zaszczepieni bezpośrednio po zakończeniu leczenia.

Pacjenci w trakcie chemioterapii, radioterapii, immunoterapii i leczenia celowanego
– Chorzy poddani radioterapii mogą być zaszczepieni w trakcie prowadzonego leczenia pod warunkiem wykluczenia u nich mielosupresji.
– Chorzy w trakcie leczenia systemowego z udziałem chemioterapii powinni być zaszczepieni między 3 a 7 dniem od podania cyklu chemioterapii.
– Chorzy w trakcie leczenia systemowego z udziałem chemioterapii i immunoterapii powinni być zaszczepieni między 3 a 7 dniem od podania cyklu chemioterapii.
– Chorzy poddani leczeniu celowanemu lub immunoterapii mogą być zaszczepieni w trakcie prowadzonej terapii niezależnie od fazy cyklu leczenia. W przypadku prowadzenia leczenia w określonych interwałach czasowych, ze względu na możliwość wystąpienia odczynów poszczepiennych zaleca się, aby szczepienie nie było wykonywane bezpośrednio przed podaniem kolejnego cyklu leczenia.

 

Prosimy o zgłaszanie się do punktu szczepień z wypełnioną ankietą. Istnieje też możliwość wypełnienia ankiety na miejscu.

 

PRZEBIEG SZCZEPIENIA:
Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia.

Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego.

Wielkości czcionki
Kontrast