Szczepienia przeciw Covid-19

Serdecznie Zapraszamy do szczepień przeciw COVID-19

 

Do dyspozycji mamy jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz szczepionki Pfizer. Szczepimy również 3 dawką przypominająca dla wskazanych grup, czyli osoby które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem, jeśli minęło pół roku od pełnego szczepienia.

Rejestracji dokonuje nasz personel w placówce, kwalifikację wykonuje lekarz, a szczepieniem zajmuje się doświadczona pielęgniarka. Całość procesu dokumentuje obsługa administracyjna, która wydaje unijny certyfikat Covid.

Przypominamy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe powyżej 18 r.ż. dla szczepionki Johnson & Johnson oraz osoby od 12 roku życia szczepionką Pfizer.

Przed wykonaniem szczepienia konieczne jest wypełnienie ankiety kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_doroslej_przeciw_covid_19_wersja_pdf

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_przeciw_COVID-19_(wersja_PDF)-1

Prosimy o zgłaszanie się do punktu szczepień z wypełnioną ankietą. Istnieje też możliwość wypełnienia ankiety na miejscu.

 

PRZEBIEG SZCZEPIENIA:
Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia.

Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez ok 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego.

Wielkości czcionki
Kontrast